1 foto

DERSİM DEMOKRATİK KADIN HAREKETİ ANTEP’E ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

/ No Comments / 76 View / 25 Ağustos 2016

IMG-20160824-WA001820 Ağustos 2016’da Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde düğün sırasında düzenlenen bombalı saldırı sonucunda 54 kişi hayatını kaybetmiş yüzün üzerinde kişi yaralanmıştı. Yaşanan katliamdan dolayı Dersim Emek ve Demokrasi Güçleri Antep’e bir heyet gönderdi
DERSİM(25.08.2016) –Dün sabah saat 6.00 da Dersim merkezden yola çıkan Emek ve Demokrasi güçleri ve Demokratik Kadın Hareketi Antep’e ziyaret gerçekleştirdi.
Öyleden sonra Antep’e varan heyet DBP bürosuna ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından kurulan üç taziye çadırı ziyaret edildi. Yapılan konuşmalarda şu ifadelere yer verildi. Yapılan bu saldırı bilinçli bir şekilde ve tasarlanarak yapılmıştır. Failleri bellidir. Görüldüğü gibi canlı bombanın kendini patlattığı yer, hemen kapatmaya çalışıyorlar. Sokaklarda çocuklar kalmadı ve ölenlerin çoğu çocuk 18 yaş altındadırlar. AKP ülkemize savaş ve yıkımdan başka bir şey getirmedi. Cenazelerimizin birçoğu tanınmaz halde durumu ağır ve kritik olan var. Taziye ziyaretlerin ardından heyet incelemelerde bulunarak Dersime geri döndü.

Yorum Yap

Email (will not be published)

'