kocasi_tarafindan_oldurulen_kadin_cemisgezekte_topraga_verildi

Kadın Katliamı Var Susma Haykır!

/ No Comments / 248 View / 24 Haziran 2016

Elazığ’da yaşayan 30 yaşındaki Gülcan Demir eşi tarafından bıçaklanarak katledildi

ELAZIĞ(24.06.2016)- Kadına yönelik şiddet erkeklerin-erkek egemen sistemin kadın bedeni ve kimliği üzerindeki tahakkümlerini sürdürmesinin bir aracıdır. Kadın bedeni ve kimliği üzerindeki her türlü yönelimi kendisine biçilmiş bir hak olarak gören erkek egemen sistem-erkekler katletmeye devam ediyor. Kapılarımız erkek egemen sistemin namlusunun ucunda katledilen kadınlar tarafından çalınmaya devam ediyor!

Erkek egemen sistem çeşitli argümanları ve kanalları ile kadın katliamlarını meşrulaştırmaya ve bu yolla kadın katliamlarına kapı aralamaya devam ediyor. Münferit tutkulu sevgi, aşırı öfke, namus ise kadın katliamlarının gerekçesi olarak erkek yargının ağır tahrik indirimlerinin gerekçesi olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde yargı karşısına çıkan bir başka kadın davası ise eşi tarafından bıçaklanarak katledilen Gülcan Demir’in davası oldu. Elazığ’da yaşayan 30 yaşındaki Gülcan Demir eşi tarafından bıçaklanarak katledildi. Gülcan Demir’in mahkemesi dün Elazığ Adliyesinde görüldü. Gülcan Demir’i bıçaklayarak katleden Serdar Demir ifadelerinde eşini çok sevdiğini ve kıskandığı bu sebepten kendisini kontrol edemediğini vurguladı. Serdar Demir’in tutukluğunun devamına karar verilerek mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.

Gülcan Demir erkek egemen sisteme sırtını yaslayan ve katliamı tutkulu sevgisi ile meşrulaştıran eşi tarafından katledildi.

Kadın katliamlarına karşı örgütlü gücümüzü büyütmenin yanı sıra ‘’iyi hal’’ gözeterek ağır tahrik indirimlerini meşrulaştıran erkek yargıya karşı da örgütlü gücümüz ile karşı koyacağız.

Kadını edilgenleştiren, yedek güç olarak gören kapitalist sisteme; kadına yönelik şiddeti ve kadın katliamlarını meşrulaştıran, kadını ev ve yatak odası ikilemine hapseden, tahakkümlerinin bir aracı haline getiren erkek egemen sisteme karşı kadın özgürlük mücadelemiz tüm keskinliği ve kararlılığı ile daha da güçlü devam edecektir. Sistematik bir şekilde devam eden kadın katliamları gerçekliğinde tek bir kadının katledilmesine dahi tahammülümüz yoktur-olmayacaktır. Kadın mücadelesinin kadın dayanışmasının gücü yaşamı kadının gücü ile örüyoruz.

 

Yorum Yap

Email (will not be published)

'